Ticari Kredi Kartı Nedir
Kredi Kartı

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir? Ticari Kredi Kartı Nedir?

Bankaların, müşterilerine sunmuş olduğu ticari kredi kartı nedir? Bankalar, bu kartları sadece kurumsal müşterilerine tahsil ederler. Bu kartlar sayesinde, firmalar nakit akışlarını kolay bir şekilde takip edebilir, detaylı bir şekilde analiz raporlarını görebilirler. Ticari kredi kartının avantajları, bireysel kartlarına göre daha fazla olduğunu söylemeliyiz.

Merak edilen diğer bir soru ise; ticari kredi kartını kimler alabilir sorusudur. İşletme sahibi olan her kişi, ticari kredi kartı alma hakkına sahiptir. İşletme sahipleri, ticari kredi kartı başvurusu için en yakın banka şubesine uğramaları yeterli olacaktır. Bunun için öncelikle ticari hesap açmak gerekir. İlgili hesaba sahip olduktan sonra, hesap üzerinden ticari kredi kartı başvuru işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olunan bu kart ile ticari harcamaları daha kolay bir şekilde yapabilir ve birçok avantajlardan faydalanmış olursunuz.

Ticari Kredi Kartı Avantajları Nelerdir
Ticari Kredi Kartı Avantajları Nelerdir

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

·         Yapılan harcamalara bağlı olarak, aylık ödeme tutarını minimum rakam üzerinden ödeme imkanına ve geriye kalan miktar için de kredilendirme imkanı sahip olurlar.

·          Yüksek miktarlı alışverişlerde, taksit seçeneğine sahip olurlar. Bu sayede çek ve senetle gibi detaylarla uğraşmaya gerek kalmaz.

·          Ödeme konusunda sıkıntıların çıkması ile erteleme hakkında sahip olurlar.

·         İhtiyaç anında nakit avans çekebilme kolaylığının yanı sıra taksitli nakit avans kolaylığı da sunulur.

·         Kendinize ya da şirketinize ait olan faturaların kolay bir şekilde ödenebilmesi,

·         Şirketinize ait vergileri ve sigorta primlerini ödeme imkanı,

·         Peşin alışverişlerinize taksit imkanı,

Bu özellikler sayesinde; ticari kredi kartı diğer kartlara göre birkaç adım öne çıkmış oluyor.

Ticari Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Ticari kredi kartı limitleri, normal kredi kartına göre oldukça yüksektir. Peki bu durumda ticari kredi kartı limiti ne kadar? Bankanız ile yapmış olduğunuz anlaşma doğrultusunda limitler farklılık gösterir. Limitlerin, en az 10.000 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir