Taksitli Nakit Avans Nedir
Kredi Kartı

Taksitli Nakit Avans Nedir? Taksitli Nakit Avans Hakkında Merak Edilenler

Taksitli nakit avans nedir? Bankaların müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için sunduğu acil bir kredi ürünü diyebiliriz. Kullanılan kredi kartı üzerinden çekilen nakit avansın bir benzer türü olan bu taksitli nakit avansın en avantajlı özelliği adından da anlaşılacağı gibi taksitlendirilebiliyor olmasıdır. Tüketicilerin kullanmış olduğu krediye alternatif olarak ön plana çıkan bu taksitli nakit avansı sadece bankanın sunmuş olduğu limitler doğrultusunda alabilir, almış olduğunuz bu avansı; 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli nakit avanstan üzerinden belli oranda vergi alınır. Kredi kartı ödemelerinde olduğu gibi taksitli nakit avans ödemelerinde de asgari ödeme tutarı yer alır ancak geriye kalan ödemediğiniz tutar üzerinden faiz uygulanacağını unutmayın. Kredilerden farklı olarak hiçbir belgeye ya da başvuru sürecine gerek kalmadan nakit ihtiyacınızı kredi kartınız üzerinden ATM’lerden hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hakkında Merak Edilenler
Taksitli Nakit Avans Hakkında Merak Edilenler

Taksitli Avans Kullanmak

Kredi kartı sahibi olan kişiler taksitli nakit avans kullanabiliyor yani taksitli avans kullanacak olan kişinin öncelikle bir kredi kartını olması gerekiyor. Kullanmak istediğiniz nakit avansı bankaya ait olan ATM, mobil veya internet şubelerine giderek herhangi bir belgeye gerek kalmadan kolayca kullanabilirsiniz. Bu arada son 1 yıl içersinde kredi kartı ekstre borcunuzun %50’sini üç kez ödememe gibi bir durum olduysa, tüm borcu ödeyene dek taksitli nakit avans kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Taksitli Avans Mı Daha Avantajlı Yoksa İhtiyaç Kredisi Mi?

  • Taksitli avansta geri ödeme süresi 12 ay, ihtiyaç kredisinde ise; 36 aydır.
  • İhtiyaç kredisinin faiz oranı taksitli nakit avansa göre daha düşük olur. Ancak bu durum bazı dönemler değişebiliyor.

En önemlisi ise; başvuru süresidir. Taksitli nakit avansta herhangi bir başvuru süresi bulunmaz anında kullanırsınız. İhtiyaç kredisinde başvuru süresi bulunur ve bir süre beklemeniz gerekir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir