Borçtan Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır
Bankacılık Kredi Kartı

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Günümüzün alışveriş ihtiyaçlarını kolay bir şekilde gerçekleştiren kredi kartları, birçok insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Kredi kartının kullanıma kapatılması, insanların başına gelen en talihsiz olaylardan biridir. Kredi kartının kullanıma kapatılması ile alışveriş ve benzeri yerlerde kullanılması mümkün olmayacaktır. Kullanıma kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Neden kapatıldığını öğrendikten sonra işlem yapmak en doğru karar olacaktır.

Kredi Kartı Neden Kullanıma Kapatılır?

Kredi kartının kullanıma kapatılmasının birçok nedeni olabilir. Eğer bankanız kredi kartınızı kullanıma kapattıysa, bunların en büyük nedeni; kartınızın başkaları tarafından kopyalanması, çalınması ya da kaybolmasıdır. Kredi kartının çalınması ile bankalar hiç zaman kaybetmeden ilgili kartı kullanıma kapatırlar. Bunun nedeni ise; kullanıcının güvenliğini sağlamaktır. Bazı durumlarda ise kart borcundan dolayı kredi kartı kullanıma kapatılabilir.

Kredi Kartının Kullanıma Kapatılması
Kredi Kartının Kullanıma Kapatılması

Borçtan Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır

Borçtan kapatılan kredi kartı nasıl açılır? Borçtan dolayı kapatılmış olan kredi kartını açtırmak için borcun ödenmesinin ya da borcun taksitlendirilmesi gerekir. Borcunuzun üzerinden uzun süre geçmiş ise; hakkınızda yasal süreç başlatılabilir. Buna ek olarak; kara listeye düşeceğiniz için kredi siciliniz kirlenmiş olacaktır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için borçlarınızı zamanında ödemeniz çok önemlidir.

Kayıp Çalıntı Kredi Kartı Tekrar Nasıl Açtırılır?

Kayıp çalıntı kredi kartı bildirimi işleminde bulunduysanız, tarafınıza yeni kredi kartı gönderilecektir. Bu işlemin ardından, kredi kartınızı tekrar bulma durumunda müşteri hizmetlerini arayarak tekrar kullanıma açtırabilirsiniz. Eğer, kartınız çalınmış ise size yeni kredi kartı gönderilir. Yeni kartın numarası farklı olacağından dolayı, eski kart ile hiçbir bağlantısı kalmayacaktır. Kartınızın çalınma ve benzeri gibi durumlarda hiç zaman kaybetmeden müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızın kullanıma kapatılmasını talep edebilirsiniz. Bu sayede, kartınızın bir başkası tarafından  kullanılmasını engellemiş olursunuz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir