Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcunuzu Yönetmek İçin 7 İpucu

Kredi kartı borcu berbat. Gerçekten öyle. Zincirlenmiş gibi hissettiriyor – Para çoktan harcanmış ve kalan tek şey artık hayatınızda sabit olan bir denge.

Daha da iyi haber şu ki, borçsuz olmayı ve doğru zihniyeti sürdürmeyi taahhüt ederseniz, bu korkunç borç zincirlerinden tamamen kurtulabilirsiniz! Peki nereden başlıyorsunuz? Kredi kartı borcunuzu öğrenmeye başlamanıza yardımcı olacak 7 hızlı ipucu aşağıdadır:

  1. Doğru para zihniyetini geliştirin

Zihniyetiniz, düşünme süreciniz ve şeyler hakkında düşünme şeklinizdir. Borcunuzu ödemek söz konusu olduğunda olumlu bir zihniyete sahip olmak gerçekten önemlidir, çünkü kendinizi güçlendiriyorsunuz ve bundan kurtulabileceğinizi söylüyorsunuz.

Kendinize “Bunu yapabilirim”, “Borçsuz olmak buna değer” ve “Güle güle borcu” gibi şeyler söyleyin. Kendinize sadece bunları anlatmakla kalmaz, aynı zamanda inanmanız gerekir.

“Borçsuz olmayı ve doğru zihniyeti sürdürmeyi taahhüt ediyorsanız, bu korkunç borç zincirlerinden tamamen kurtulabilirsiniz.”

  1. Kredi kartınıza para harcamayı bırakın

Şimdi dönen borç döngüsünü sona erdirmenin zamanı geldi ve bu artık kredi harcamalarına gerek yok. Daha kötü borçlar tahakkuk ederek borç ödemek veya servet inşa etmek mümkün değildir. Bu kartları kesin veya dondurucuya koyun. Onlara başka suçlama yok!

  1. Her şeyi hesaplayın ; Borç ne kadar borcunuz var

Ne kadar borcunuz olduğunu, kime ve ilgili faiz oranlarını belirleyin. Dürüst olmak gerekirse, size sürecin bu kısmını geçemeyeceğinizi ve bunun altına giremeyeceğinizi söylüyorum. Sadece büyük bir kız olmalısın ve onunla geçmelisin.

Ve eğer bu, en sevdiğiniz kadeh şarap veya çayı dağıtmak, biraz Beyonce oynamak veya en iyi arkadaşınızı çağırmak anlamına geliyorsa, yapmanız gereken budur.

  1. Borcunuzu ödemek konusunda radikal olun

Onu yok etmek için bir eylem planı oluşturun ve bu planın bir kısmı katı bir bütçeye bağlı kalmayı içermelidir. Paradan tasarruf etmek için borcunuzu en yüksek faiz oranlarıyla ödemek için bir plan oluşturabilir ya da büyük kazançlarda başarılı olursanız, ilk önce en küçük bakiyelerle borcu ödeyebilirsiniz.

Buradaki amaç sizin kadar ödeyebilmektir – tamamen ödenene kadar en yüksek veya en küçük borç için gereken minimum tutardan daha fazla ve sonra ödemeniz gereken bir sonraki karta geçin.

  1. 1000TL acil durum fonu oluşturun

Borcunuzu öderken bunu yapın, böylece bir şey olursa kredi kartlarınıza geri dönmek yerine bu parayı kullanabilirsiniz. Acil durum fonunuza her seferinde biraz katkıda bulunmayı planlayın, örneğin 100 $ maaş çeki.

  1. Bir finansal plan oluşturun, sabırlı ve tutarlı olun

Hedeflerinizi belirlemek, borç ödemek, tasarruf etmek, yatırım yapmak ve gelecekteki kendiniz için iyi bir hayat yaratmak için bir finansal plan hazırlayın . Odaklanın ve agresif kalın. İlerlemek ve istediğiniz sonuçları elde etmek için kendinize zaman tanıyın. Başlangıçta sadece küçük bir ilerleme kaydediyor olabilirsiniz, ancak buna değer.

  1. Hesap verebilirlik ortakları bulun

Bir hesap verebilirlik ortağı edinmek , kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşma konusundaki yeni sorumluluğunuzda durmamanızı sağlamanın bir yoludur Görevleri, yolculuğunuz boyunca size yardımcı olmak, sizi motive etmek, sizi topraklanmış ve odaklanmış tutmak ve hedeflerinize öncelik vermenize yardımcı olmaktır.

Kapanışta

Finansal özgürlüğün ne kadar kötü olmasını istediğinize ve oraya ulaşmak için gerekenleri yapmaya istekli olup olmadığınıza karar vermeniz gerektiğini unutmayın. Borçları ödemek kolay değildir, özellikle de para harcama yeniliği yıprandıktan sonra, özveri, disiplin, odaklanma ve zamanla tamamen yapılabilir.

 

Finans Bildiri

FinansBildiri.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden FinansBildiri.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir