Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Kredi kartı borcu ödemesi ile ilgili öyle anlar olur ki; ne yaparsanız yapın ödemesi mümkün olmaz. Bu borçtan nasıl kurtulabilirim, diye düşünmeye başladığınız anda aklınıza; kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi gelir. Böyle durumlarda alınacak en mantıklı kararlardan biri de taksitlendirme işlemidir. Kredi kartı borcu nasıl taksitlendirilir, gelin detaylarını birlikte inceleyelim.

Kredi kartı borcunu taksitlendirdiğinizde, kolay ödeme seçeneğinin yanı sıra sicilinizin bozulmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Taksitlendirilir?

Kredi kartı borcunu taksitlendirme işlemini, çalıştığınız banka ile görüşerek hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Neredeyse tüm bankalar, müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Banka şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak konuyla ilgili daha sağlıklı bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Birikmiş olan borcunuz, taksitlere bölünür ve vade seçenekleri tarafınıza sunulur. Geri ödeme konusunda zorluk yaşamamanız adına, kolay ödeme planı ortaya çıkarılacaktır. Ödeme gücünüze göre taksit oranlarını düşürmek sizin elinizdedir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme İşlemi Nasıl Gerçekleşir

Kredi borcu taksitlendirme işleminin, iki farklı seçenek üzerinden gerçekleştiğini söylemek isteriz. Bunlardan ilki kredi kartınızın üzerinden borcun taksitlendirilmesi, değeri ise; ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunun taksitlendirilmesidir.

  • Kredi kartı üzerinden taksitlendirme: Kredi kartı üzerinden yapılacak olan maksimum taksit sayısı 12 aydır. Kredi kartı borcunuzu en fazla 12 taksit üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha az faiz ödemek isterseniz taksit sayısını azaltabilirsiniz. Daha uzun vade seçeneğine ihtiyacınız varsa bu seçenek sizin için uygun olmayacaktır.
  • İhtiyaç kredisi ile taksitlendirmek: İhtiyaç kredisi üzerinden kredi kartı borcunu taksitlendirmek daha avantajlı olup, vade sayısı daha uzundur. Yukarıdaki seçenekte 12 ay olan taksit sınırı, ihtiyaç kredisi üzerinden 36 ay olarak gerçekleşebilir. Daha az taksit tutarına ve daha uzun vade seçeneğine ihtiyacı olanların, en çok tercih etmiş olduğu geri ödeme türüdür. Kredi notunuz düşük ise; bu seçenekten faydalanmanız mümkün olmayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir