Kredi Kartı Başvurum Onaylanmıyor
Kredi Kartı

Kredi Kartı Başvurum Onaylanmıyor Neden?

Kredi kullanmak son dönemlerin olmazsa olmaz finansman ürünlerinden biridir. Alınan maaşa destek olması ve taksitli alışverişe olanak sunması, en büyük avantajlarından biridir.. Kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolay, burada önemli olan başvurunun onaylanıp onaylanmamasıdır. Başvurunuzun reddedilmesi ile tarafınıza mesaj gönderilir. Olumsuz bu mesaj, birçok kişinin canını sıkar ve kişi kendisine şu soruyu sorar; kredi kartı başvurum onaylanmıyor, neden? Kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz sorusuna cevap olarak; bunun birçok nedeni olduğunu söylemek isteriz.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi kartı başvurusunun reddedilmesi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkar. Eğer olumsuz bir cevap aldıysanız bankanız ile görüşüp nedenini öğrenebilirsiniz. Peki nedenleri nedir, gelin beraber inceleyelim.

  • Bankaların gözünde yeterli gelire sahip olmamanız yani düşük gelire sahip olmak
  • Sabit bir aylık gelirinizin olmaması
  • Kredi notunuzun yeterli olmaması, kredi kartı başvurunuzu olumsuz etkiler
  • Gelirinizin üstünde limit talepte bulunmak
  • Arka arkaya kredi kartı başvurusunda bulunmak
  • Olduğundan fazla limit kullanmak ve yüksek borca sahip olmak
  • Kredi kartı başvuru formu üzerinde yanıltıcı bilgelerin yer alması ya da hatalı bilgilerin bulunması
Kredi Kartı Başvurum Onaylanmıyor Neden
Kredi Kartı Başvurum Onaylanmıyor Neden?

Kredi kartı başvuru formu üzerinden yapacağınız en ufak bir hata olumsuzlukla sonuçlanmasına neden olabilir. Bu yüzden başvuru formunu tekrar inceleyebilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ise; bankalar size kredi kartı vermeyecektir. Biran önce kredi notunuzu yükseltmeye bakmanızı öneririz. Eğer kredi notunuz yeterli seviyede ise; diğer seçenekleri kontrol etmenizi öneririz. Kredi kartı için arka arkaya başvuru yapmak, kredi notunuzu düşürecek ve kredi kartı almanızı imkansız hale getirecektir. Eğer çok sık başvuruda bulunduysanız, bir süre beklemenizi öneririz. Kredi kartı sahibi olmak için yapılan en büyük hatalardan biri de; farklı bankalar üzerinden fazla başvuru işlemi gerçekleştirmektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir