Kredi Kartı

Karttan Karta Para Transferi Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Birden fazla kredi kartını yönetmenin ve borcu hızlı bir şekilde ödemenin yaygın yollarından biri, kredi kartı bakiyesi transferi yapmaktır. Bu, bakiyelerinizi bir veya daha fazla kredi kartından, genellikle sabit bir süre için, çok daha düşük bir faiz oranı sunan tek bir karta taşıdığınız zamandır. Genellikle,% 0 giriş faiz oranında reklamı yapılan bakiye havalesi teklifleri bulacaksınız.

Borcunuzu öderken faizden tasarruf etmeye çalışıyorsanız, kredi kartı bakiyesi transferi yapmak işe yarayabilir. Ama aynı zamanda insanların içine düştüğü büyük bir tuzak! Bunun nedeni, kredi kartı şirketlerinin para transfer etmenin bir yolu olarak bakiye havaleleri ve ilgili teşvikler sunmasıdır.

“Uygun bir stratejiniz yoksa, kredi kartı bakiyesi havaleleriyle oynamak çok pahalı bir oyun olabilir.”

Kredi kartı şirketleri bakiye havalelerinden nasıl para kazanıyor?

Pek çok insanın, giriş oranları sona ermeden transfer ettikleri bakiyeleri ödemediği oldukça iyi bilinen bir gerçektir. Bu, kredi kartı şirketlerinin kendileriyle yaptığınız anlaşmaya göre normalden daha fazla faiz almasını sağlar. Bunun nedeni, tanıtım dönemi sona erdikten sonra, bakiyelerinizdeki faiz oranının normalden çok daha yüksek olabilmesidir. Bu ayrıntılar, sırlanması oldukça kolay olan ince baskıda vurgulanmıştır.

Kredi kartı bakiyesi transferlerinin psikolojisi

İnsanların bu denge transferi tutarlarını ödememesinin en büyük nedeni? Çünkü “yeni” düşük faiz oranını görmekte rahat oluyorlar ve şimdi daha fazla zaman ayıracaklarını düşünüyorlar. Buna ek olarak, birçok insan bakiyelerini yeni harcamalarla artırıyor, çünkü şimdi faizlerini azalttıklarına göre borcun ödenmesinin çok daha kolay olacağını düşünüyorlar.

Kredi kartı bakiyesi doğru şekilde nasıl yapılır:

Kredi kartı bakiyesi havaleleri söz konusu olduğunda, yalnızca aşağıdaki kilit noktalara ilişkin sağlam bir fikriniz varsa yapmalısınız:

  1. Tanıtım teklif dönemi boyunca bakiye havalesinin tamamını ödeyeceksiniz

Başka bir deyişle, giriş dönemi sona ermeden önce bakiyenizi tam olarak ödeyebileceğinizden emin olmanız gerekir. Son kullanma tarihine kadar bakiyenizi tamamen ödemek için her ay ne kadar ödemeniz gerektiğini hesapladınız mı? İşte  size yardımcı olacak bir hesap makinesi.

Hesaplamalarınızı yaparsanız ve giriş dönemi teklif etmeden önce bakiyenizi tamamen ödeyemeyeceğinizi fark ederseniz, bu bakiye transferini yaparsanız uzun vadede size daha fazla paraya mal olabilir.

  1. Denge transfer ücretlerinin farkında olun ve anlamlı olduklarından emin olun

Birçok bakiye devir sözleşmesi, bakiyenizin bir yüzdesini işlem ücreti olarak ödemenizi gerektirir. Bu,% 2 -% 10 arasında herhangi bir yerde olabilir. Bu nedenle, ücretin değerli olup olmadığını kendinize sormanız önemlidir (yine de paradan tasarruf edeceksiniz mi?).

Bakiye transferi yapmayı seçerseniz, transfer için ücreti olmayan ve en az 12 aylık% 0 giriş süresine sahip bir kart arayın (bu süre zarfında bakiyenizi ödemek için çalışabilirsiniz).

  1. Bakiyenizi şu anda tam olarak ödemeye odaklanın

Unutmayın, kredi kartı şirketleri size iyilik yapmıyor! Denge transferleri, faiz üzerinden mümkün olan en yüksek parayı elde etmek için kullandıkları bir stratejidir. Ve çoğunlukla, her zaman kazanırlar. Bu yüzden saldırı planı olmadan bu oyuna girmeyin.

Denge transferi yapmak değerinden daha fazla sorun olacaksa, bunu yapma. Zaman içinde daha fazla faiz ödemenize yol açacak olan% 0 faiz oranının kısa vadede tatmin edilmesi,% 0 faiz oranı gitmeden önce bakiyenizi tamamen ödemeyecekseniz buna değmez. Kazanmanın en kesin yolu, borcunuzu olabildiğince agresif ve hızlı bir şekilde kapatmak ve ödemek.

Bakiye transferi yapmayı seçerseniz, eski kredi kartınıza veya yeni kredi kartınıza yeni bir borç yüklemeyin. Unutmayın, bakiye havalesini yapmanın asıl amacı faiz ödemelerinden tasarruf etmek ve böylece bakiyenizi daha hızlı ödemenizdir. Ayrıca,% 0 faiz oranınızı geçersiz kılabileceğinden hiçbir ödemeyi kaçırmadığınızdan veya geç ödeme yapmadığınızdan emin olun.

 

Finans Bildiri

FinansBildiri.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden FinansBildiri.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir