Bankacılık

Faturalarınızı Ödeyemiyorsanız Ne Yapmalı

‘Faturalarımı ödeyemiyorum’ durumunun gerçekliği ile uğraşıyorsanız, finansal stresiniz çatıda olabilir. Ve bu tamamen anlaşılabilir! Hiç kimse beklenmedik mali zorluklarla karşılaşmaktan hoşlanmaz.

Kendinizi dar bir noktada bulursanız, anahtar sizi daha iyi günlere ulaştırmak için sağlam bir plan oluşturmaktır. Bu deneme süresi boyunca yardım etmek için buradayız. Bugün, mevcut mali sorunlarınızı hafifletmek için atabileceğiniz 6 temel adımı tartışacağız.

  1. Temel bilgilerinizle başlayın

Atmanız gereken ilk adım, kesinlikle neye para harcamanız gerektiğini ve onsuz neler alabileceğinizi belirlemektir. Harcamanızın önceliklendirilmesiyle  , en acil mali konulara odaklanmayı seçebilirsiniz.

Faturalarınızı sıralarken, neyin ele alınması gerektiğini ve bütçenizden nelerin potansiyel olarak kesilebileceğini önceliklendirmek önemlidir. Ne yazık ki, bu ihtiyaçlar ve istekler arasında zor bir çizgiye denk geliyor. Hattın hayatınızda nereye düşeceğine kendiniz karar vermelisiniz.

Bütçemizde çoğumuzun sahip olduğu bazı genel önceliklere bir göz atalım.

Temel bilgiler

İnsanlık tarihi boyunca yaşamın temelleri gıda ve barınak olmuştur. Modern zamanlar için, bu, yiyecek, konut, kamu hizmetleri ve ulaşım için ödeme yapmak bütçemizde en iyi faturalandırma anlamına gelir.

Bu çekirdek faturalar, hayatta kalmamız için bir araçtır. Hayatta kalmayı temsil ettikleri için harcamalarımızda en büyük öncelik olmaya devam edecekler. Özellikle kriz zamanlarında.

Üstünde kalmak için önemli faturalar

Temel hayatta kalmanın ötesinde, çoğumuz ödemesi gereken birkaç faturaya sahibiz, ancak bu ödemeleri zamanında yapamazsak fiziksel olarak acı çekmeyiz. Bunlardan bazıları gerekli gibi görünse de, şimdilik bu masrafları ertelemek veya azaltmak mümkün olabilir.

İşte hayatınızda mevcut olabilecek birkaç tane:

– Vergiler

Yaşadığınız yere bağlı olarak federal, eyalet, yerel ve emlak vergilerinden siz sorumlu olabilirsiniz. Her ne kadar hükümet vergi yükümüzü federal düzeyde erteleyebilirse de, muhtemelen diğer vergilerinizi zamanında ödemeniz gerekecektir.

Yasal olarak, vergi faturanızı zamanında ödemeniz önemlidir. Zamanında ödeme yapılmazsa, faiz yükümlülüğü kontrolden çıkabilir. Bununla birlikte, şimdilik borçlu olduğunuz miktarın ertelenmesine izin verecek bir ödeme planı hazırlayabilirsiniz.

– Araba ödemesi

Araba ödemeniz varsa, bu araba işe gitme yönteminiz olabilir. Aslında, ortalama bir Amerikan gideri her gün çalışmak için 26 dakika harcıyor . Bununla birlikte, öncelikli olan başka bir fatura. Şimdi işsiz olsanız bile, en kısa zamanda işe gidip gelmeyi planlasanız bile, bu en önemli önceliklerden biri olmalıdır.

– Sigorta

Sigorta, hayatımızdaki farklı yükümlülükler için her şekil ve boyutta gelir. Sigorta olmadan kendinizi çoğumuzun karşılayamayacağı pahalı yasal risklere açıyorsunuz. Sigorta ödemelerindeki gecikme pahalı bir hataya neden olabileceğinden, sigorta primlerini bir öncelik olarak değerlendirmek iyi bir fikirdir.

– Borç

Ödenmemiş borçlarınız varsa, minimum ödemeleri takip etmeye çalışın. Borcunuzun büyüklüğüne bağlı olarak, bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir.

Borçsuz olma yolunda olsaydınız bu karar yürek parçalayıcı olabilir. Ancak, finansal durumunuzla daha rahat olana kadar , borç kartopunuzu yuvarlamaya veya çığ oluşturmaya devam etmemelisiniz .

Unutmayın, yoğun bir borç geri ödeme planından kopmak, borcunuzu asla ödeyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu, acil ihtiyaçlarınızı önceliklendirmek için geçici bir duraklama yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Finans Bildiri

FinansBildiri.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden FinansBildiri.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir