Dolarda Yükseliş Devam Ediyor
Bankacılık

Dolarda Yükseliş Devam Ediyor, Haziran Ayında Neler Olacak?

Son dönemlerin en yüksek fiyatına ulaşan dolar, yükselmeye devam ediyor. Dolar bu yükseliş ile yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor. Her gün farklı değerler ile karşımıza çıkan doların durumunu tahmin etmek neredeyse oldukça zor. Yatırımcılar, bu konuda ne yapacağını bilemiyor ve bu dalgalanmalar onları da olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Dolar bugün ne kadar? Sorusu herkes için merak konusu olmuş durumda. Dolar neden yükseliyor? Dolar düşecek mi? Soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Doların Yükselişi Devam Edecek Mi?

Doların hızla yükselişe geçtiği bu dönem içerisinde, Türkiye’nin gündeminde açıklığa kavuşturacak yararlı bir veri bulunmuyor. Birkaç gün önce gerekli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Berat Albayrak, bu duruma bir açıklama getirmek için birkaç bankanın müdürleri ile toplantı yaptı. Yapılan toplantıda, daha önce alınmış olan finansal tedbirler konuşuldu.

Dolarda Yükseliş Devam Edecek Mi
Dolarda Yükseliş Devam Edecek Mi

Dolar yeni güne 6,80 seviyelerinde başlamış olup, hızlı bir şekilde yükselişe devam ediyor. Yatırımcılar, bir an önce doların düşmesini bekliyor ancak dolar düşmek yerine yükselmeye devam edecek gibi sinyaller veriyor. Tüm gözler Avrupa merkez bankasına çevrilmiş durumda, oradan gelecek cevaplar bekleniyor. Ancak, alınan kararlar neticesinde, herhangi bir değişikliğin olmayacağı yönünde bilgiler sunuluyor. Uluslar arası uçuşların durdurulması, uzmanlar tarafından doğru bir karar olmadığını, piyasalar üzerinde olumsuzluklara neden olacağı söyleniyor. Koronavirüs salgını ise ekonomiyi derinden vurmaya devam edecek. Salgın durmadığı süre boyunca, doların düşmesinin beklenmesinin pek mümkün olmadı uzmanlarca bildiriliyor.

Özellikle son zamanlarda tekrar kendini göstermeye başlayan salgın, ekonomiyi daha fazla etkileyecek gibi duruyor. Ekonominin tekrar canlanması ile doların düşüşe geçmesi beklense de bu pek mümkün gibi görülmüyor. Ancak, salgının devam etmesi ve hatta daha çok artması ile ekonominin düzelmesini beklemek şimdilik pek doğru değil. Bir süre daha sallantıların olacağı bildiriliyor. Ekonominin kötü olması demek, doların yükselişe geçmesi demektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir