Döviz

Altın fiyatları ne olacak

Altın fiyatları ne olacak

Günlük çeyrek Gram altın yorumları uzman kişilerin teknik analiz çalışmalarınI bu yazımızda bulacaksınız. Herkes merak ediyor gram altın yükselir mi? düşer mi? Altının durumu ne olur?

Bugün altın alsak da uygun pozisyonda mıyım?

 

Altın alsam mı almasam mı diye düşünüyoruz. Bazı kamu kurum ve kuruluşlardan gelen en son yorumlar, bu yazımızda mevcuttur. Bizim yaptığımız analizler genel olarak kısa orta vadeli yorumlar olacaktır, Altın dolar cinsinden fiyat bulduğu için Türk Lirası cinsinden olan altın kurda etkilidir.

Ons altında yatay hareket içinde olan fiyatlar görebilmek için takip edilmesi gereken seviyelerini izah etmeye çalışalım, Gram altın yatırımcısı ne yapmalı bu konuya değinelim biraz;

Dolar Türk lirası kurundaki yükselme ile beraber rekor seviyelerini sürdüren altın bugünlerde Türk lirasındaki efektif güçlenme ile bir miktar düştü. Bir süredir haberlerde ve piyasalarda en güvenli limanın altın olduğu değerlendiriliyor. Evet bunu söylemekle hata etmiş olmayız. Altında yatırımcılar alım fırsatı beklerken, en uygun fiyattan almak tabii ki önemli. Altında önemli nokta 1700 seviyesidir. Tahminlerinize göre 1700 seviyesinde kalmayacak, bu seviyeyi aşacaktır. Son günlerde, son 2 haftada yükselen dolar etkisinde sert satış baskılarına boyun eğen altın endeksi biraz geriledi. bu bilgiler ışığında altına olan güven biraz sarsıldı gibi ama yinede en güvenli liman altındır..

 

 

 

Finans Bildiri

FinansBildiri.com sitesi içerisinde finans haberlerine dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı finans haberleri sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden FinansBildiri.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir